Makijaż Anny Dereszowskiej - Usta ombre

Ciemne kontury łagodnie przechodzące w jasne wnętrze tego samego odcienia, czy odważny miks dwóch różnych kolorów? Subtelnie czy drapieżnie? Sprawdź, co do Ciebie pasuje i jak w prosty sposób uzyskać efekt ombre na ustach!

1. CERA
Zapewnij sobie nieskazitelny wygląd cery – rozprowadź na twarzy bazę, a w chwilę później podkład. Następnie zadbaj o podkreślenie konturu twarzy – na kości policzkowe nałóż rozświetlacz – do wysokości zewnętrznego kącika oka. Omieć kosmetykiem brązującym miejsca pod kośćmi policzkowymi, wzdłuż skroni i pod brodą.

2. OCZY
Rozświetl skórę wokół oczu za pomocą korektora, nałóż na powieki jasny cień z rozświetlającymi drobinkami. Delikatnie wytuszuj rzęsy i podkreśl brwi kredką w brązowym odcieniu.

3. USTA OMBRE
Aby pomalować usta techniką ombre, wybierz pomadki w dwóch odcieniach – ciemniejszym i jaśniejszym. Zacznij od ciemniejszej pomadki – podkreśl nią kontur ust, następnie nałóż ją w kącikach i rozetrzyj w kierunku do wewnątrz. Teraz nałóż jaśniejszy odcień na środek warg, rozetrzyj pomadkę, aby kolory płynnie przechodziły jeden w drugi. Kontur ust możesz też utrwalić konturówką, aby na dłużej utrzymać efekt ombre. Jeśli lubisz eksperymentować, możesz też wybrać dwa różne kolory – takie połączenie wymaga nie tylko odwagi, ale i wprawy.